Sylwester 2012/2013 w gospodarstwie turystycznym - ceny

Data dodania: 2012-12-07 09:03:02

Sylwester 2012/2013 w gospodarstwie turystycznym - ceny

Autor: Barbara Kociakowska, barbara.kociakowska@mediaregionalne.pl, tel. 85 748 74 65

Przejażdżka kuligiem to jedna z atrakcji czekających na osoby, które zdecydują się spędzić sylwestra w gospodarstwie agroturystycznym.

Przejażdżka kuligiem to jedna z atrakcji czekających na osoby, które zdecydują się spędzić sylwestra w gospodarstwie agroturystycznym.
Dobra zabawa, kulig, ognisko Na takie atrakcje mogą liczyć osoby, które zdecydują się spędzić sylwestra w gospodarstwach agroturystycznych powiatu hajnowskiego.

W gospodarstwach agroturystycznych powiatu hajnowskiego nie brakuje wolnych miejsc na sylwestrową zabawę. Jednak trudno jest znaleźć gospodarstwo, w którym byłoby można wynająć kwaterę na jedną dobę.

- W tym roku mamy taki układ kalendarza, że aż się prosi, by zaoferować gościom trzy noclegi - mówi Eugeniusz Wołkowycki, prezes Białowieskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego.

Ludmiła Kozłowska, właścicielka kwatery Bora Zdrój w Lewkowie Nowym uważa, że w tym roku zainteresowanie sylwestrem w jej gospodarstwie agroturystycznym jest słabe.

- W minionym roku już we wrześniu miałam zarezerwowane wszystkie pokoje - tłumaczy. - Gdybyśmy w tym roku wynajmowali pokoje na jeden dzień, też pewnie nie byłoby już wolnych miejsc.

Wolnych miejsc nie ma już w gospodarstwie "Na Skraju Puszczy" w Zabłotczyźnie. Posiada ono osiem miejsc noclegowych, które już zostały wynajęte i to nie tylko na sylwestrową noc, ale na kilka dni.
A jak wygląda sylwestrowa zabawa w gospodarstwach agroturystycznych?

Na przykład Ludmiła Kozłowska (może przyjąć 30 osób) dysponuje dużą salą do zabawy. Zamierza przygotować dziesięć przystawek i cztery dania gorące.

- Jednym z dań może być np. prosiak pieczony w ognisku - zapowiada.

W planach znajduje się też ognisko i kulig, oczywiście jeśli będzie śnieg - tyle, że nie w samego sylwestra, a w inne dni.

Eugeniusz Wołkowycki w swoim gospodarstwie może przyjąć 10-12 osób, które mogą zorganizować sobie zabawę w salonie. Zapowiada, że w cenie noclegu może oprowadzić gości po najpiękniejszych miejscach Puszczy Białowieskiej lub zorganizować podchody do żubrów. Za dodatkową opłatą można zorganizować kulig lub ognisko.

Osoby, które w tym roku zarezerwowały miejsca w gospodarstwie "Na Skraju Puszczy" w Zabłotczyźnie będą spędzać sylwestra kameralnie - w sali kominkowej.

- Naprzeciwko naszej posesji rokrocznie odbywa się sylwester pod gwiazdami, organizowany przez jedno z biur podróży - wyjaśnia Mirosława Kozak, właścicielka gospodarstwa. - I zazwyczaj nasi goście się do niego dołączali.

W tym roku będzie inaczej - goście będą się bawić w domu. Zaplanowali tylko przejażdżkę bryczką około godz. 22-23.

- Ognisko możemy zrobić, jeśli tylko będą mieć oni takie życzenie - mówi Mirosława Kozak.

Gospodyni nie przygotowuje natomiast jedzenia.
Przykładowe ceny

Koszt noclegu - 40-50 zł
Udział w zorganizowanej zabawie sylwestrowej - 100 zł (od osoby)
Kulig - ok. 25 zł
Ognisko - 10-15 zł

Autor: Barbara Kociakowska, barbara.kociakowska@mediaregionalne.pl, tel. 85 748 74 65


Dodano: 2012-12-07 09:03:02 Drukuj Poleć znajomemu Dodaj do Ulubionych
Dodaj komentarz:


Imię:

Wynik dodawania liczb dwa + dwa:
(wpisz w formie liczby)

Informacja dla komentujących
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.
Realizacja: